Fotoksięga lub fotoksiążka

Te dwa produkty różnią się zasadniczo. Fotoksięga to album z grubymi i sztywnymi kartami z kartonu, wyklejonymi na całej powierzchni dużymi odbitkami fotograficznymi, w efektownej oprawie z eko-skóry.

fotoksięga

Poza elegancją, większą trwałością i jakością fotografii, fotoksięga przewyższa fotoksiążkę funkcjonalnością w oglądaniu. Poszczególne karty fotoksięgi dają się otwierać "na płask". O ile nie ma to większego znaczenia w przypadku takich projektów, jak przedstawiony poniżej...

fotoksiega1

...bo sąsiadujące ze sobą strony są jakby osobne, o tyle tylko w fotoksiędze można tworzyć projekty dwustronicowe i nawet jeśli zdjęcia znajdują się na złączenieu stron, przecięcie jest prawie niezauważalne, a z pewnością nie przeszkadza w oglądaniu kompozycji, jak na zdjęciu poniżej.

fotoksięgi

Fotoksiążki są produktami poligraficznymi. Ich zawartość to cieńsze niż w fotoksięgach arkusze papieru z wysokiej jakości zadrukiem cyfrowym. Plusem fotoksiążek, poza dużo niższą ceną, jest możliwość projektowania okładek zewnętrznych indywidualnie dla każdej pary ślubnej.

fotobook

Fotoksięgi i fotoksiążki, niezależnie od różnic między nimi, mają tę przewagę nad klasycznymi albumami ze zdjęciami wklejanymi, że poszczególne stronice są kreacjami projektowymi, których jakość zależy od kunsztu ich twórcy.

W tym aspekcie inaczej ogląda się pojedyncze zdjęcia na odbitkach fotograficznych, a inaczej ich kompozycje w fotoksiążce lub fotoksiędze. Dotąd wszyscy moi Klienci, którzy "na żywo" oglądali u mnie fotoksięgę, wyrazili pogląd, że prezentacja  na stronie internetowej tylko w skromnej części odzwierciedla jej walory. Nic na to nie poradzę, mogę jedynie zaprosić potencjalnych Klientów na niezobowiązujące oglądanie mojej "twórczości", a póki co jednak polecam obejrzenie strona po stronie przykładowej fotoksięgi.

Fotoksięga Toruń